Le Mans 24-timers

Her er resultatene fra helgens konkurranser:

World Championship Class results Le Mans 24H 2010
Pos / Team / Riders / Bike / Time / Laps / Gap
1 / GSR – KAWASAKI / DA COSTA J – FOUR O – LEBLANC G / KAWASAKI / 24:00:47.253 / 828
2 / YAMAHA AUSTRIA R.T. / JERMAN I – MARTIN ST – GIABBANI G / YAMAHA / 24:02:22.100 / 817 / 11 T
3 / RAC41 – CITY BIKE / JUNOD G – BLACK G – DEPOORTER O / SUZUKI / 24:00:52.743 / 813 / 15 T
4 / YAMAHA FRANCE GMT 94 IPONE / CHECA D – LAVILLA G – FORAY K / YAMAHA / 24:01:17.063 / 808 / 20 T
5 / R.T. MOTOVIRUS RACING / JOND F – MIZERA E – GRARRE W / SUZUKI / 24:01:10.368 / 803 / 25 T
6 / BOLLIGER TEAM / SAIGER H – STAMM F – CHABOSSEAU F / KAWASAKI / 24:02:21.683 / 802 / 26 T
7 / INFINI POWER BIKE TROYES / DUPUIS E – HOLUB F – HIERNAUX K / KAWASAKI / 24:00:55.661 / 793 / 35 T
8 / BMP ELF 99 RACING TEAM / DAEMEN W – CUDLIN D – LAGRIVE M / HONDA / 24:01:59.630 / 780 / 48 T
9 / MOTOBOX KREMER / SCHERRER M – GAZIELLO F – PAAVILAINEN T / SUZUKI / 24:00:57.085 / 775 / 53 T
10 / TEAM FLEMBBO / JARDIN T – GUYOT T – BARBANCON X / YAMAHA / 24:01:05.513 / 773 / 55 T
11 / TEAM FMA ASSURANCES / KIPP M – ROUICHI F – BOULANGE G / HONDA / 24:01:32.713 / 754 / 74 T
12 / TEAM ALFS / MONTANO T – BARTON J – GODFREY M / KAWASAKI / 24:01:28.057 / 747 / 81 T
13 / TEAM 18 SAPEURS-POMPIERS / MOLINIER ST – BRIERE D – TANGRE J / SUZUKI / 24:01:10.860 / 698 / 130 T
14 / NATIONAL MOTOS HONDA / JONCHIERE E – SCARNATO S – BARRIER S / HONDA / 24:01:02.291 / 669 / 159 T
15 / TRACK TEAM ZONE ROUGE / CUYPERS PH – VAN DEN BROECK W – LE GRELLE F / YAMAHA / 24:02:05.466 / 661 / 167 T
Fastest lap: BMW-MICHELIN on lap 122 1:38.425 153,071Km/h

Results SST Class Le Mans 24 H
Pos / Team / Riders / Bike / Time / Laps / Gap
1 / Q.E.R.T. I / DELHALLE A – CUDLIN A – AL MANNAI R / SUZUKI / 24:03:31.372 / 801 /
2 / TEAM MOTORS EVENTS / BOCQUET V – HUMEAU E – MUTEAU G / SUZUKI / 24:03:33.335 / 797 / 4 T
3 / COLEXON RACING TEAM / KRESSE FL – WILDISEN M – REICHMANN U / BMW / 24:00:48.186 / 790 / 11 T
4 / TRT27 / BAZAR 2 LA BECANE / BUISSON D – MASSON E – HOUSSIN V / SUZUKI / 24:00:55.280 / 789 / 12 T
5 / 3D ENDURANCE MOTO CENTER / DANTON J – GEERS CH – LABUSSIERE E / KAWASAKI / 24:02:03.576 / 785 / 16 T
6 / ATOMIC MOTOSPORT / SAINZ ZOZAYA J – ULMANN O – LERAT VANSTAEN P / SUZUKI / 24:02:31.847 / 782 / 19 T
7 / RACING TEAM SARAZIN / GUEROUAH CH – LUCAS C – GENETAY J PH / KAWASAKI / 24:01:04.851 / 775 / 26 T
8 / JUNIOR TEAM SUZUKI LMS / TANGRE C – DE CAROLIS L – GUITTET B / SUZUKI / 24:02:27.254 / 771 / 30 T
9 / CORDOBA PATRIMONIO HUMANIDAD / SAINZ DE LA MAZA D – VALERA J – SANZ S / KAWASAKI / 24:01:47.941 / 768 / 33 T
10 / STAND 41 / ADRENATEAM / DUPREZ N – GUERIN F – DIGUET J / SUZUKI / 24:00:47.855 / 757 / 44 T
11 / TEAM R2CL / CHAUSSE R – DE LAVILLE MONBAZON C – BARATIN A / SUZUKI / 24:00:54.197 / 753 / 48 T
12 / SH TECHNOLOGIE / ROYER H – POUHAIR N – FORAY J / YAMAHA / 24:00:54.575 / 750 / 51 T
13 / Q.E.R.T. II / AL NAIMI SM – AL MALKI NH – AL MALKI Y / SUZUKI / 24:02:02.966 / 748 / 53 T
14 / AZ MOTO EXPERT / KOKES ST – MEZARD ST – BARD J / SUZUKI / 24:02:08.309 / 742 / 59 T
15 / ANDALUCIA BMW / MOLINA A – HEDELIN C – ROSIVALL A / BMW / 24:01:42.219 / 740 / 61 T
16 / HONDA SUD OUEST / BAROUILLET G – SEVIGNE E – DUPOND S / HONDA / 24:01:41.273 / 738 / 63 T
17 / FULL GAS RACING TEAM / BOUE M – LEROYER A – PATAULT PH / KAWASAKI / 24:02:32.507 / 637 / 164 T
Fastest lap: Q.E.R.T. I on lap 146 1:40.657 149,677Km/h