Triumph Thruxton 400 lansert i India

Triumph lanserer Thruxton 400 i India – den kommer sannsynligvis til Europa på EICMA i Milano

Triumph har nettopp avduket en ny Thruxton 400. Den er foreløpig forbeholdt det indiske markedet, men ikke bli overrasket om den dukker opp i Europaa senere i år, sannsynligvis etter en lansering på EICMA.
Thruxton 400 føyer seg inn i Triumphs raskt voksende 400cc-serie, sammen med Speed 400 og Scrambler 400 X og Scrambler 400 XC (sistnevnte er også kun tilgjengelig på det indiske markedet foreløpig). Thruxton 400 bringer en stor dose sårt tiltrengt café racer cool til A2 segmentet. Typisk: clip-on styre, skulpturert tank, fargematchet deksel over baksetet og akkurat nok nostalgi til å pirre sjelen.
Motoren er den samme 398cc singelmotoren som på de øvrige 400-modellene, men yter oppgitte 41,4 hk – sammenlignet med Scrambler 400 Xs 39,5 hk. Maks dreiemomentet er det samme. Økningen i maks effekt skyldes sannsynligvis smart ECU-mapping og kanskje noen endringer i luftboks og eksosanlegg. Thruxton er 4 kilo tyngre enn Speed 400, noe som skyldes flere karosserideler.

Her ser du to av de fire fargeversjonene

Den nye Thruxton 400 leveres i fire iøynefallende farger: Lava Red/Aluminium Silver, Phantom Black/Aluminium Silver, Metallic Racing Yellow/Aluminium Silver, og Pearl Metallic White/Storm Grey. Det er ikke usannsynlig at det også dukker opp en offisiell serie med Triumph aftermarked deler. Som sagt: ingen offisiell bekreftelse på når og om den kommer til Europa, men ikke bli overrasket hvis det står et utvalg Thruxton 400 under sterke spotlights på EICMA.

Annons

Annons

Sist nummer

Annonser