Ubønnhørlig slutt med Triumph for AMD – ubegripelig sier kundene
Lettvektersalget har en nedgang på 21,33 % og i juli var nedgangen på kun 9,09 %. Det er Yamaha som suverent topper pallen, foran Honda, Suzuki, KTM og Kawasaki. Det er Peugoet som ligger på toppen når det gjelder 50-kubikkere, foran elektriske modeller av Talari, Super Soco og Yamaha.
Lettvektersalget
Yamaha topper lettvektersalget og har en suverent ledelse foran Honda og Suzuki. I juli var det Yamaha som toppet salget med 30 stk, foran Honda med 29 og elektriske Stark med 13. Det er flere nykommere på topplisten med nevnte Stark, BMW og QJMotor. BMW kom i år med de elektriske CE 02-modellene.
Scooter- og mopedsalget
50-kubikk salget har en økning i år etter flere år med nedgang. Den er nå på 8,77 %. Det er Peugoet som har vært markedsleder de siste årene som er suveren markedsleder med 201 nysalg, resten av pallen representeres av elektriske Talaria (94 stk) og Super Soco (76 stk). Det blir flere og flere elektriske merker på topp10-listen. Yamaha selger nå kun sine elektriske Neo´s i Norge.