Gekko Norgesmester i Trial i helgen

Pressemelding fra TeamSondreGekkoHaga 12.09.26: Sandnesbuen Sondre «Gekko» Haga fra Riska Motorsykkelklubb ble Norgesmester på dagens løp i Skodje utenfor Ålesund. Skodje Trialklubb var arrangør og området deres ligger ca. en halv time øst for Ålesund.

Gekko med laurbærkrans, Kongepokal og medalje. Foto Team SondreGekkoHaga

Ekstremt tett
-Gekko leverte et veldig bra løp i en ekstremt tett konkurranse der det til slutt kun skilte 2 prikker etter 30 seksjoner. Det var spennende hele dagen og helt inn til siste seksjon. Dette var kjempekjekt, sier far og (i dag) minder Martin Haga.

I midten Sondre «Gekko» Haga fra Riska Motorsykkelklubb på toppen av pallen i dag. Til venstre Jone Sandvik fra Vaulali Trial klubb og til høyre Patrik Bjørnland Larsen fra Skodje Trialklubb.

Første kongepokal
-Det har vært en kjekk dag i krevende og glatte seksjoner. Det gir en ekstra spiss på det hele når det er så jevnt og for meg oppleves det både som kjekt og veldig krevende når noen puster meg i nakken hele tiden. Det blir med en gang litt høyere skuldre. Men når det går veien så oppleves det som en endra bedre opplevelse. Helt vanvittig deilig å vinne i dag. Etter 8 NM titler ble det endelig min første kongepokal og den er merket med Harald den V. En spesiell opplevelse og den aller siste sjansen for en slik med Harald V på, sier Sondre «Gekko» Haga.

Fra venstre Martin Haga i dag minder og til høyre Sondre «Gekko» Haga

Info fra arrangøren:

Info om mesterskapet kan leses her:
https://www.facebook.com/skodjetrialklubb/?locale=nb_NO

Dagens resultater her:
https://trial-live.eu/norway/comp/results.php?lang=no&r=260912VTVP7H&c=c1

Løpskalender for 2026

Annons

Annons

Sist nummer

Annonser