Bergen MC-klubb inviterer til TT og Manx på Isle of Man med egen båt, og har lagt ut video fra fjorårets tur på Youtube!

Bilde av deltakerne på fjorårets båttur til Islo of Man.

I fjor tok Bergen MC-klubb folk med seg til Isle of Man TT i mai/juni. Kyrre Hagen skrev om denne turen i MC-avisa/Bike #8-2025. Nå har MC-entusiastene i Bergen satt sammen to turer i 2026. Turen til TT går fra Bergen kai 29. mai, mens turen til Manx har oppmøte fredag 21. august.

Mot et tillegg på kr. 5.000,- kan du ta med din egen MC på turen. PS! Husk at britene kjører på «feil» side av veien!

I sitt infoskriv for årets reiser sakser vi følgende (red.): ”Bergen MC Klubb Norway gjentar suksessen og arrangerer ny tur til Isle of Man. Båten er den samme, det gamle hurtigrute-skipet Nordstjernen. Det blir 2,5 dager med seiling hver vei, og 4,5 dager i land på Isle of Man. Prisen blir mellom 17 000,- og 23 500,- per person, litt avhengig av lugartype. Det du får er seiling med full pensjon begge veier, og overnatting om bord med frokost mens vi er på Isle of Man. Drikke kommer i tillegg. Du kan også ta med egen MC mot et tillegg i prisen på kr 5 000,-. Denne heises i land med kran. (OBS: Det er bare plass til 25 stk MC.) Kun «normalt» store MC. Ikke G W, RT og lignende. Trangt i lasterom, sidevesker må av!!

OBS: I 2026 blir det 2 turer. En til TT i juni, og En til Manx i august!
Båten har egen bar med alle rettigheter, og masse dekksplass for de som liker å sitte ute.”

Linken til Youtube-filmen fra fjorårets båttur:
IsleOfManTour2026 SD 480p
Du finner den også på hjemmesiden til Bergen MC-Klubb: www.bmck.no

Annons

Annons

Sist nummer

Annonser